www.SOFTconsult.TV  | www.SOFTconsult.SK  | www.spiritstudent.cz  | www.AEC-DATA.com  | www.AEC-creative.com  | www.DOMKY.cz generováno: 21.07.2024, 12:22 
SOFTreport
prohledávání serveru: 
 
 krátké zprávy  | články  | tipy a triky  | školství  | burza práce  | download  | galerie projektů
 hlavní stránka  > články  > Tipy a triky > ArCon / SimLab
 
Tipy a triky
 · SPIRIT
 · ArCon / SimLab
 · PowerProject
 · FM-DATA
 · AEC-DATA
Zasílání informací ze SOFTreportu.
Zadejte svuj e-mail:AEC-DATA
o serveru

Program support:
Pomocí programu Support se připojíme na váš počítač a vyřešíme on-line vaše problémy. Po spuštění programu zašlete ID které program vypíše na e-mail support@softconsult.com
Program support:
Pomocí programu Support se poipojíme na váš poeítae a vyoeším on-line vaše problémy. Po spuštiní programu zašlete ID které program vypíše na e-mail support@softconsult.com
08.11.2006Ing. Vladislav Pavlík
TILER - Jak na obkládačky s výřezem verze pro tisk
 
V databázi dlaždic Lasselsberger (RAKO) jsou v některých sériích obkládačky s výřezem uprostřed. Do otvoru lze vložit výplň (dekor), která je součásti série, nebo vložit např. mozaiku. Protože výplň může být variabilní a existuje velké množství variací vzniká potřeba vytvořit obkládačku s vybranou výplní.

Předtím, než začnete vytvářet obkládačku s výplní je důležité vědět, rozměr obkládačky s výřezem a sérii ve které se nachází. V tomto příkladu použijeme obkládačku ze série RAKO – Koupelny - Electra rozměru 250x330 mm.

Postup
1. Spusťte TILER samostatně jako 2D aplikaci pomocí ikony na ploše nebo výběrem z nabídky Start (Start – Programy – AEC cerative – TILER 2.0 CZ).

2. Vyberte Nový projekt. V zobrazeném dialogu vyberte Tvar – obdélník a zadejte rozměry podle rozměru obkládačky. V našem případe šířka = 250 mm, výška = 330 mm (viz obrázek).

Nový soubor - zadání rozměrů

3. Tímto jste vytvořili stěnu velikosti jedné obkládačky. Na tuto stěnu nyní vytvoříme „pokládku“ tedy obkládačku s výplní. Otevřete databázi LB_03_2006.mdb (Projekt – Správce databází… - Přidat). V databázi vyberte značku RAKO – program Koupelny – sérii Electra.

4. Vytořte první plochu na celou „stěnu“ a položte obkládačku s výřezem (WIDKB043). Vytvořte další obdélníkovou plochu ve velikosti výřezu a vložte na ní výplň (WIVAG002). Nevadí, že se plochy vzájemně překrývají. Obrázek znázorňuje situaci před vložením výplně. Samozřejmě srovnejte počátky (spáry) je-li to potřebné.

Vytvoření obkládačky s výplní

5. Nyní je obkládačka s výplní vytvořena. Vyberte z roletového menu volbu Soubor – Export – JPG... a uložte připravenou obkládačku s výplní jako JPG soubor. Databáze dlaždic má přesnou strukturu, proto je důležité kam soubor uložíte. Máte-li TILER nainstalovaný ve složce C:\Program Files\Tiler uložte JPG soubor do složky C:\Program Files\Tiler\DB\Textury\LB_03_2006\Rako\Bathrooms\Electra. Jako jméno souboru lze doporučit dodržet použitý systém pojmenování dlaždic. V mašem případě zadáme mázev JPG souboru 250x330_widkb043_wivag002.jpg (snad není potřeba vysvětlovat proč :-).

Všimněte si, že žádnou novou složku nemusíte (nemáte) vytvářet. Vytvořenou obkládačku s výplní uložte do složky (tedy do série) kde jsou uloženy použité dlaždice.

Uložení JPG souboru

6. Nyní zbývá přidat vytvořenou obkládačku do databáze. Tiler je pořád spuštěn, proto otevřete TilerEdit kliknutím na ikonu vedle výběrového pole série (viz obrázek nahoře) a v zobrazeném dialogu potvrďte kořenový adresář textur (C:\Program Files\Tiler\DB\Textury\LB_03_2006).

7. Načte se databáze dlaždic. Zde vyberte sérii Electra (RAKO – Koupelny – Electra) a v seznamu dlaždic vyhledejte a vyberte obkládačku s výřezem WIDKB043.

V dialogu proveďte nástedující nastavení:
- Do pole Označení zadejte označení pro novou dlaždici např. WIDKB043+WIVAG002.
- Změňte případně také Katalogové číslo, Cenu a Typ. Všechna ostatní nastavení budou zřejmě správně a můžete je ponechat.
- V pravém dolním rohu dialogového okna vyberte dříve vytvořený JPG soubor (klikněte na tlačítko [ ... ] a vyberte soubor 250x330_widkb043_wivag002.jpg ze složky …\Electra).

8. Nakonec přidejte dlaždici kliknutím na tlačítko Přidat (viz obrázek).

TilerEdit - nastavení a přidání dlaždice do databáze

Dlaždice je nyní přidána do katalogu a připravena k použití.
Zavřete TilerEdit.
Aby se nově přidaná dlaždice zobrazila v databázi, musíte databázi odebrat a znovu přidat, nebo restartujte TILER. Novou dlaždici naleznete samozřejme v sérii Electra.

 
 krátké zprávy  | články  | tipy a triky  | školství  | burza  | download  | galerie projektu

Vydává SOFTconsult, spol. s r. o.
e-mail:webmaster@softconsult.com
© 2001-2024 Všechna práva vyhrazena.