www.SOFTconsult.TV  | www.SOFTconsult.SK  | www.spiritstudent.cz  | www.AEC-DATA.com  | www.AEC-creative.com  | www.DOMKY.cz generováno: 21.07.2024, 13:03 
SOFTreport
prohledávání serveru: 
 
 krátké zprávy  | články  | tipy a triky  | školství  | burza práce  | download  | galerie projektů
 hlavní stránka  > články  > Tipy a triky > ArCon / SimLab
 
Tipy a triky
 · SPIRIT
 · ArCon / SimLab
 · PowerProject
 · FM-DATA
 · AEC-DATA
Zasílání informací ze SOFTreportu.
Zadejte svuj e-mail:AEC-DATA
o serveru

Program support:
Pomocí programu Support se připojíme na váš počítač a vyřešíme on-line vaše problémy. Po spuštění programu zašlete ID které program vypíše na e-mail support@softconsult.com
Program support:
Pomocí programu Support se poipojíme na váš poeítae a vyoeším on-line vaše problémy. Po spuštiní programu zašlete ID které program vypíše na e-mail support@softconsult.com
10.05.2007Ing. Vladislav Pavlík
TILER – vytvoření nové databáze dlaždic verze pro tisk
 
Při návrhu obkladů a dlažeb pomocí makra TILER používáte databázi dlaždic. Makro TILER obsahuje již připravenou databázi dlaždic LASSELSBERGER (Rako). Při návrhu může vzniknout potřeba použít jiné dlaždice. Abyste mohli použít jiné dlaždice, potřebujete je přidat do stávající databáze nebo vytvořit novou databázi dlaždic.
Makro TILER umožňuje používat více databází současně, není proto důvod “míchat“ dlaždice různých výrobců v jedné databázi.
Chcete-li vytvořit novou databázi dlaždic, TILER vám na to poskytuje užitečný nástroj.

Dříve než vytvoříte databázi, připravte si textury dlaždic, které chcete použít. Textury dlaždic jsou standardní JPG soubory, které lze získat např. stažením z internetových stránek výrobce apod. Aby se textury zobrazili správně, musí mít textury tyto vlastnosti:
Formát souboru: JPG
Barevný model: RGB (ne CMYK)
Rozlíšení: 72 DPI (doporučeno)
Barevná hloubka: 24-Bitů (16,7 miliónů barev)

JPG soubory většinou splňují tyto poždavky.
Doporučujeme však zkontrolovat tyto vlastnosti textur předtím, než budete generovat databázi, nebo pokud se vyskytnou potíže při generování databáze. Můžete k tomu využít libovolný prohlížeč grafických souborů, např. IrfanView.
Pokud mají vaše textury jiné vlastnosti, upravte je podle výše uvedených požadavků.Upozornění
Níže popsaný postup platí pro verzi TILER 2.2 a vyšší (3.x). Pokud používáte starší verzi TILERu (2.0), doporučujeme provést upgrade na aktuální verzi.
Složka C:\ProgramData je skrytá složka. Pro její zobrazení musíte povolit zobrazení skrytých souborů a složek.

1. Připravte si textury dlaždic do požadované struktury
Protože databáze často obsahuje stovky dlaždic, jsou pro lepší přehlednost rozděleny do skupin. TILER používá dělení dlaždic na 3 úrovně – Značka\Program\Série.
Všechny textury dlaždic pro TILER by měli být uloženy na stejném místě – standardně:
C:\ProgramData\aec-creative\Tiler\DB\Textury (pro verzi TILER 2.2 a vyšší)
Ve složce ...\Textury vytvořte novou složku pojmenovanou podle výrobce dlaždic. Nyní pro názornost nazveme výrobce Keramik. Dále vytvořte strukturu podsložek (Značka\Program\Série) odpovídající dělení databáze a do každé složky-Série uložte příslušné textury (JPG soubory) dlaždic.

Struktura složek je patrná z následujícího obrázkuPamatujte na to, že dělení musí mít 3 úrovně. Pokud jsou dlaždice rozděleny pouze na série (není žádné dělení na značky a programy), stejně vytvořte 3 úrovně složek, např. Keramik\Keramik\Série - viz obrázek níže.2. Pojmenujte si textury
Pokud stáhnete textury z internetu, tyto mají různé názvy. Název (označení) dlaždice bude odpovídat názvu textury. Pokud pojmenujete textury stylem šířka x výška _ jméno.jpg (např. 250x400_modrá.jpg) bude v databázi nastaven správný rozměr dlaždice. Rozměry šířka a výška jsou v milimetrech. Jinak bude rozměr dlaždice odpovídat rozlíšení JPG souboru.

3. Vygenerujte z připravených textur databázi
Spusťte TILERedit Import JPG 1.x CZ (Start - aec creative - TILERedit Import JPG 1.x CZ),
nebo spusťte soubor TilerEDITimpJPG.exe ze složky:
- C:\Program Files (x86)\Tiler
nebo
- C:\Program Files\Tiler
podle verze systému Windows.

V zobrazeném dialogovém okně proveďte následující nastavení:
Nastavte kořenovou složku značek. POZOR! Kořenová složka značek je složka výrobce:
- C:\ProgramData\aec-creative\Tiler\DB\Textury\ +1 složka
Není to složka ke konkrétní sérii!!! - viz obrázek níže. Pomocí tlačítka […] vyberte cestu k texturám výrobce Keramik. Kořenová složka značek bude tedy:
- C:\ProgramData\aec-creative\Tiler\DB\Textury\Keramik

Pokud jste si soubory pojmenovali včetně rozměrů, aktivujte volbu soubory ve formátu: šířka x výška _ označení.jpg. Aktivujte také volbu převzorkovat na 1pix=1mm. Tyto volby upraví velikost JPG souborů a nastaví správnou velikost dlaždic v databázi.
Pokud nemáte soubory pojmenované včetně rozměrů, ponechte obě volby vypnuty. Dlaždice v databázi však pravděpodobně nebudou mít správné rozměry a budete je muset upravit.

V oblasti Cílová databáze zadejte do pole Tiler 1.0-3.x.mdb název nové databáze. Pomocí tlačítka […] vyberte správnou cestu pro umístění databáze:
- C:\ProgramData\aec-creative\Tiler\DB
a zadejte název databáze. Název databáze by měl být nejlépe stejný jako název výrobce. V našem případe Keramik.

Na obrázku níže je správné nastavení pro vytvoření databáze Keramik.Nyní je vše připraveno pro vytvoření databáze dlaždic.
Tlačítkem Start spusťte generování databáze.

Informace
Nemusít generovat celou databázi dlaždic najednou. Databázi můžete postupně rozšiřovat. Můžete vytvořit nejprve 1-2 série a postupně přidávat další série dlaždic.

4. Zkontrolujte databázi
Nyní spusťte TilerEdit (Start - aec creative - TilerEdit x.x CZ) a otevřete databázi Keramik.mdb ze složky:
- C:\ProgramData\aec-creative\Tiler\DB

V seznamu dlaždic vyberte postupně jednotlivé dlaždice a zkontrolujte, případně opravte rozměry dlaždice, a (pokud potřebujete) doplňte popis, cenu atd. Tlačítkem Přepsat uložíte nové hodnoty.

5. Databáze je nyní připravena k použití v TILERu
 
 krátké zprávy  | články  | tipy a triky  | školství  | burza  | download  | galerie projektu

Vydává SOFTconsult, spol. s r. o.
e-mail:webmaster@softconsult.com
© 2001-2024 Všechna práva vyhrazena.