www.SOFTconsult.TV  | www.SOFTconsult.SK  | www.spiritstudent.cz  | www.AEC-DATA.com  | www.AEC-creative.com  | www.DOMKY.cz generováno: 27.02.2021, 10:57 
SOFTreport
prohledávání serveru: 
 
 krátké zprávy  | články  | tipy a triky  | školství  | burza práce  | download  | galerie projektů
 hlavní stránka  > články  > Obecné články > CAD systémy pro projektování
 
Obecné články
 · CAD systémy pro projektování
 · AEC-DATA
 · PM - projektové řízení
 · FM - facility management
Zasílání informací ze SOFTreportu.
Zadejte svuj e-mail:AEC-DATA
o serveru
29.06.2001 Radek Ledecký, Hana Homolová,
ArCon - krby a kamna verze pro tisk
 
Do podvědomí uživatelů softwarů pro architekturu a stavebnictví se software ArCon - vizuální architektura dostává nejčastěji jako software pro architektonické studie, návrhy interiérů, návrhy obkladů a dlažeb, rekonstrukce a dokončení staveb a vizualizace návrhů.
Následuje výčet firem - výrobců, které využívají široké možnosti tohoto software. Dovolte nám zaměřit se na jednu oblast z této široké škály a to na návrhy interiérů.

Součástí návrhu a realizace interiéru se stává vybavení pokoje moderním krbem nebo kachlovými kamny. Je to nejenom módní záležitost, dekorativní prvek moderního bydlení, ale teplo domova a je to i o penězích. A protože každý z nás si individuálně přizpůsobuje pro své účely své bydlení, chceme, aby i pro nás byl proveden individuální návrh krbu, krbových kamen nebo kachlových kamen. Je třeba vše navrhnout do prostor našeho domova tak názorně, aby již z obrázku na nás dýchla atmosféra nového zařízení.

Řešení pro návrháře a stavitele krbů a kamen je použití možností software ArCon - vizuální architektura. Možnosti se ukazují v širším a obecnějším stavu, tzn. podle potřeb navrhovatele v mnohých případech současně stavitele krbu nebo kachlových kamen.

K dispozici jsou dvě verze ArConu. ArCon 5 standard, verze která umožňuje vytváření vlastních návrhů s využitím standardních knihovny "Prvků pro stavbu krbů".
Verze ArCon 5 plus je cenově rozdílnější o pár desítek tisíc korun, ale umožňuje vlastní tvorbu prvků pro stavbu netradičních provedení krbů. Samozřejmě lze používat také standardní "Prvky pro stavbu krbů".
Obě verze umožňují velmi působivou fotorealistickou prezentaci konečného návrhu zákazníkovi, včetně barevného tisku 3D návrhu celého prostoru a základní prostorové dispozice s rozměrových údaji.

Knihovna "Prvků pro stavbu krbů" byla vytvořena na základě rozsáhlých konzultací potřeb a praktických požadavků návrhářů a stavitelů krbů. Celá knihovna je členěna do logických celků, které zahrnují jednotlivé konstrukční části krbu jako jsou např. krbové vložky, základy krbů nebo římsy a desky.
Samotný postup při vytváření návrhu je velmi jednoduchý a je založen na technologii "drag and drop", česky uchop a přesuň. Prostým výběrem požadovaného konstrukčního prvku, jeho uchopením v knihovně a přesunutím na požadované místo je konstruovaný celý návrh. ArCon sám zajišťuje "slepování" jednotlivých konstrukčních dílů k sobě a také hlídá výšku jejich umístění. Pokud potřebujeme změnit rozměry konstrukčního prvku, pouze poklepeme na vybraný prvek a jeho rozměry změníme, celý proces změny rozměrů můžeme sledovat okamžitě v náhledu na prvek. Pokud potřebujeme rozměry prvku měnit pouze přibližně, stačí nám k tomu jeden tah myší.

Stavba kachlových kamen je ještě zajímavější, protože je možné používat výrobky konkrétních českých výrobců kachloví jako např. firmy MK Profi z Českého Krumlova.

Postavený krb nebo kachlová kamna lze pokrýt barevným povrchem (texturou), což je velice snadné. Stačí si v katalogu povrchů vybrat a přetáhnout texturu na příslušnou plochu.

Důležité je, že na základě praktických zkušeností uživatelů systému ArCon - vizuální architektura se znovu a znovu prokazuje, že jeho použitelnost a siná stránka je v relativní jednoduchosti ovládání. Toto platí nejenom pro lidi kteří umí s PC pracovat, ale i pro ty, kteří si až do teď netroufali z obavy z náročnosti a složitosti počítač používat a své návrhy až doposud pracovali standardním způsobem na papíře.

 
 krátké zprávy  | články  | tipy a triky  | školství  | burza  | download  | galerie projektu

Vydává SOFTconsult, spol. s r. o.
e-mail:webmaster@softconsult.com
© 2001-2021 Všechna práva vyhrazena.