www.SOFTconsult.TV  | www.SOFTconsult.SK  | www.spiritstudent.cz  | www.AEC-DATA.com  | www.AEC-creative.com  | www.DOMKY.cz generováno: 27.02.2021, 10:35 
SOFTreport
prohledávání serveru: 
 
 krátké zprávy  | články  | tipy a triky  | školství  | burza práce  | download  | galerie projektů
 hlavní stránka  > články  > Obecné články > CAD systémy pro projektování
 
Obecné články
 · CAD systémy pro projektování
 · AEC-DATA
 · PM - projektové řízení
 · FM - facility management
Zasílání informací ze SOFTreportu.
Zadejte svuj e-mail:AEC-DATA
o serveru
29.06.2001 Petr Randula
Kovové skříně vás mohou překvapit. verze pro tisk
 
V seriálu článků o podpoře návrhu interiéru programem ArCon-vizuální architektura jsme se zabývali vybavením koupelen, kanceláří, kuchyní, což jsou tradiční prostory. ArConu pronikl i do navrhování krbů, využívá podpory na Internetu a jeho záběr rozšíříme v dnešním čísle o vybavení interiéru kovovými skříněmi.

Tradiční představa o kovových skříních je ovlivněna jejich dřívějším aplikováním v prostorech spíše výrobního charakteru. Dnešní realita je výrazně jiná. Kovové skříně dnes již nejsou jen šedé. Mají různé systémy otevírání, variabilnost. Právě proto nacházejí daleko širší uplatnění i v prostorech, které dříve byly doménou skříní z tradičních materiálů. K tomuto poznání jsme dospěli, když jsme začali zpracovávat katalog pro družstvo KOVOS Teplice, konkrétně závod Verneřice.

Kovové skříně které jsme modelovali se uplatňují v šatnách, pracovištích, školách, sportovních zařízeních. Slouží k bezpečnému uložení předmětů a osobních svršků. Aby návrh tohoto interiérového prvku zaujal zákazníka, přesvědčil jej pro tento výrobek, vytvořili jsme pro ArCon velmi podrobné 3D modely. Právě detailnost modelu umožňuje ukázat klientovi všechny podoby používání skříní. K tomu slouží animace otevírání dveří, detailní vyhotovení vnitřních vestaveb, otevíracích mechanismů. Kompletní představu klient získává včetně reálných barev (RAL), které mu obchodník navrhne. Využití barevných kombinací pro jednotlivé prvky kovových skříní bourá představy o jejich použití v interiérech.

Že může vypadat návrhu kovových skříní v ArConu zajímavě i v jednoduchém prostoru ukazuje obrázek 1 až 3. Plně se projevují detailní vyhotovení modelu a tím pádem vyniká naprosto realistická představa o návrhu. Možnost změn barevnosti a nastavení polohy dveří plně pomáhá realističnosti návrhu. Na obrázku 4 a 5 se projevuje variabilnost při sestavování a možnost začlenění skříní i do tradičního prostředí.

Práce s ArConem při návrhu má všechny rysy práce s moderním vizualizačním a návrhovým softwarem. Za pomocí funkcí na kreslení stěn, oken a dveří vytvoříme základní půdorysné schéma prostoru kam skříně budeme umísťovat. V takzvaném. design módu si ověříme prostorové členění. Protože šatna v rámci krytého bazénu vyžaduje jiné druhy povrchů než běžná šatna máme k dispozici katalog textur, z kterého povrchy na podlahách a stěnách technikou "drag-&drop" pokryjeme potřebnou dlažbou, dřevem nebo kobercem. Nyní se již můžeme věnovat vkládání a kombinování kovových skříní. Katalog objektů od konkrétních výrobců je v ArConu uložen v Partnerských společnostech. V tomto případě katalog společnosti KOVOS je dělen podle typu otevíracího mechanismu. Každý objekt katalogu má vazbu i na cenovou databázi. Po vložení jednotlivých prvků do návrhu se okamžitě můžete přesvědčit o doporučené ceně pomocí makra Soupiska pro ArCon. Klient dostává vizuální i cenovou představu. Aby vjem z návrhu byl co nejvěrnější, umožňuje ArCon výpočet metodu raytracing, která zohlední vliv světla, rozložení objektů, materiálů a vytvoří fotorealistický obraz návrhu. Obrázek 6 ukazuje prostředí ArConu při návrhu včetně kontroly ceny makrem Soupiska.

Velkou výhodou pro konkrétní výrobce je možnost okamžité aktualizace sortimentu u obchodních partnerů přes server WWW.AEC-DATA.COM. To že tímto způsobem se provádí aktualizace ceníků je již dnes běžné. Aktualizovat ale kompletní 3D model nového výrobku okamžitě, nemuset čekat na novou verzi CD ROMu je jedinečnou službou. Na obrázku 7 je katalogový list kovové skříně, která byla na serveru kontextově vyhledána. V této stránce lze stáhnout na počítač 3D objekt pro ArCon okamžitě po jeho zpřístupnění pro prodej.

Podpora co nejrealističtějšího návrhu kovových skříní je pro zákazníky služba, kterou v řadě případů ani neočekává. Umožňuje ale předejít nedorozumění, zvláště při rozsáhlých prostorech kde se používá více druhů sortimentu skříní. Forma fotorealistického zobrazení v ArConu zajistí zákazníkovi lepší představu o dispozičním a barevném řešení než za pomocí tištěného katalogu výrobků s fotografiemi.

 
 krátké zprávy  | články  | tipy a triky  | školství  | burza  | download  | galerie projektu

Vydává SOFTconsult, spol. s r. o.
e-mail:webmaster@softconsult.com
© 2001-2021 Všechna práva vyhrazena.