Článek ze serveru www.SOFTreport.cz01.06.2015
ArCon – Posuvné dveřeIng. Vladislav Pavlík

 
Na serveru www.AEC-DATA.com naleznete v sekci Obecné objekty složku Dveře, kde si můžete zdarma stáhnout objekty posuvných dveří. Naleznete zde objekty posuvných dveří (3) a kolejnice (3). Použijte tyto objekty pro vytvoření posuvných dveří ve vašem projektu.

Stáhnout posuvné dveře

Objekty uložte nejlépe do složky:
instalační skožka ArConu... Např.C:\Eleco\Arcon 14 SmB) a dále...\Objekte\Partner\sc\Doors

V katalogu objektů ArConu pak naleznete tyto objekty ve složce:
Partnerské společnosti - Obecné objekty - Doors (Dveře)
nebo
Partnerské společnosti - sc - Doors (Dveře)

Jak tyto objekty použít

1. Vložte do stěny zárubeň. Mezi dveřmi v ArConu 14 naleznete Sapeli – zárubeň 800. Pro zobrazení přesné světlé výšky otvoru 1970 mm nastavte výšku pro zárubeň o něco vyšší - 2020 mm. Upravte také šířku zárubně. Pro dveře šířky 700 mm a zachování světlého rozměru 700 mm nastavte šířku zárubně 740 mm.Upozornění
Pokud nastavíte větší rozměry zárubně s ohledem na světlé rozměry otvoru, budou při kótování v půdorysu naměřeny tyto větší rozměry.2. Vyberte z katalogu objektů křídlo posuvných dveří příslušné šířky a vložte jej do otvoru. Vhodným umístěním dveří můžete vytvořit variantu dveří do stěny (do stavebního pouzdra) nebo na stěnu. Samozřejmě můžete pozici dveřního křídla umístit do pootevřené polohy. Přednastavena výška pro vložení dveří je 10 mm.

Rozměry dveří (šířka x výška x tloušťka):
Posuvné dveře 60 – 650 x 1985 x 40 mm
Posuvné dveře 70 – 750 x 1985 x 40 mm
Posuvné dveře 80 – 850 x 1985 x 40 mm3. Pro variantu dveří na stěnu vyberte z katalogu kolejnici pro příslušný rozměr dveří a vložte ji do projektu. Přednastavena výška pro vložení kolejnice je 1970 mm.4. Variantu dveří levé/pravé vytvoříte pomocí zrcadlení dveřního křídla. To můžete provést v dialogu Nastavení objektu nebo pomocí funkce Zrcadlit v design režimu.Poznámka
Pokud máte dveřní křídlo vloženo do stěny, může při určitých konstrukcích půdorysu s více místnostmi a nastaveném 3D pohledu zevnitř místnosti nastat situace, kdy se dveřní křídlo nezobrazí.
V takovém případě nastavte jednu z přilehlých místností jako otevřený prostor:

1. V konstrukčním režimu klikněte myší do místnosti. Místnost se označí červenou šrafurou.
2. Klikněte do označené místnosti 2x. Otevře se dialogové okno Informace o prostoru.
3. Aktivujte volbu Nahoře otevřeno.
4. Zavřete dialogové okno tlačítkem OK.Po tomto nastavení se dveře již zobrazí.

 

Vydává SOFTconsult, spol. s r. o.
© 2001 Všechna práva vyhrazena.

tisk