Článek ze serveru www.SOFTreport.cz19.06.2019
ArCon – nesprávné zobrazení češtinyIng. Vladislav Pavlík

 
Pokud se po instalaci ArConu v systému Windows 10 nezobrazují správně některé české znaky, souvisí to s nastavením jazyka v systému Windows.
Ukončete ArCon a proveďte (zkontrolujte) nastavení jazyka ve Windows 10.

Zkontrolujte nastavení Země a jazyka

1. Klikněte na ikonu Start a vyberte ikonu Nastavení.2. Na panelu Nastavení vyberte Čas a jazyk.3. Na levé straně vyberte volbu Oblast a jazyk. Zkontrolujte nebo proveďte správné nastavení v části Země nebo obast (Česká republika) a Jazyky (Čeština).
Zkontrolujte nastavení jazyka pro programy bez Unicode kódování

1. Otevřete ovládací panely a vyberte Oblast.2. Nyní vyberte záložku Správa a v sekci Jazyk pro programy nepodporující kód Unicode klikněte na tlačítko Změnit místní nastavení systému.3. V rozbalovacím seznamu Aktuální místní nastavení systému vyberte Čeština (Česká republika).4. Všechny otevřené okna postupně pozavírejte tlačítky OK a Použít.

Nyní spusťte ArCon. Čeština by již měla být zobrazena správně. Pokud se české znaky nezobrazí správně, zkuste ještě restartovat počítač.

Informace
Pokud i přes správné nastavení nejsou české znaky správně zobrazeny, bude nutno změnit Aktuální místní nastavení systému na Angličtina (Spojené státy) a uložit změny. Nechat restartovat PC a poté změnit opět zpět na Čeština (Česká republika).

 

Vydává SOFTconsult, spol. s r. o.
© 2001 Všechna práva vyhrazena.

tisk