Článek ze serveru www.SOFTreport.cz10.02.2002
DXFconv 2Ing. Petr Randula

 
Pro konverzi DXF souborů mezi různými CAD systémy slouží nová verze programu DXFconv 2. Doručujeme uživatelům všech podob SPIRITu 10 (9). V části download si jej můžete stáhnout na svůj počítač.
Při konverzi DXF export/import ve SPIRITu je potřeba v postupovat následovně: Soubor/Export/Do DWG/DXF souboru.. zvolit formát DXF. V dialogovém menu DWG/DXF nastavení zvolit nepoužívání prototypu pro konverze tlačítkem Nepoužívat. Uložit DXF soubor.
Spustit program DXFconv. Nastavit adresář a soubor ke konverzi. Konverze češtiny zajistí převod znaků mezi Latin II (MS DOS) a CP1250 (Windows). Rovněž je zabezpečeno nastavení správné CODEPAGE v DXF. Konverze znaků odstraňuje připomínky k předešlé verzi. Konverze barev zajistí správné zobrazení barev základní palety. Implicitní je paleta 256 (paleta 16 je pro starší verze SPIRITu a AutoCADu). Po spuštění konverze je výsledný DXF soubor korektní pro předání do jiného CAD systémy.


DXFconv verze 2 (SOFTconsult) 08.02.2002
dxfconv2.zip 237 kB
Řeší převody DXF mezi SPIRITem a AutoCADem. Je optimalizována pro SPIRIT 9 a 10. Lze použít pro všechny modifikace SPIRITu. Popis DXFconv 2 je v části tipy a triky.
 

Vydává SOFTconsult, spol. s r. o.
© 2001 Všechna práva vyhrazena.

tisk